وبلاگ

نور درمانی روشی شگفت انگیز برای درمان بیماری

نور درمانی روشی شگفت انگیز برای درمان بیماری

در علم پزشکی از قدیم الایام از روش های درمانی مختلفی برای درمان انواع مختلفی از بیماری ها استفاده می شده است. در این میان یک روش که از دیرباز استفاده شده و هنوز در میان پزشکان از اعتبار زیادی برخوردار است، نور درمانی است. در زمان های قدیم برای درمان بیماری های بسیاری از نور خورشید استفاده می شده و خاصیت معجزه آسای آن در درمان بیماری ها اثبات شده است. تحقیقات نشان داده است بدن انسان می تواند نور را به انرژی الکتروشیمیایی تبدیل کند که این انرژی می تواند بسیاری از واکنش های درون سلولی و متابولیسم های بدن را فعال نماید. به همین دلیل کم کم علم نور درمانی یا لایت تراپی، بیشتر مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت تا دستاوردهای بیشتری از آن به دست آید.

نور درمانی چیست

نور درمانی، شاخه ای از علم پزشکی است که از نور برای درمانی برخی از بیماری ها استفاده میکند.

در ابتدای شروع این علم، از نور مادون قرمز و ماورابنفش برای این منظور استفاده می شد ولی کم کم با پیشرفت علم، امکان استفاده از امواج نوری مختلف برای نوردرمانی فراهم شد.

نور درمانی برای پیشگیری از برخی بیماری ها نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

در درمان بیماری ها با استفاده از نور درمانی، زمان درمان، بستگی به نوع بیماری دارد.

کاربردهای نور درمانی

همان گونه که گفته شد، بدن انسان با تبدیل نور به انرژی الکتروشیمیایی، انرژی مورد نیاز برای فعالیت های بدن را تامین می کند و در نتیجه سبب تقویت قوای ایمنی بدن انسان می شود. همین امر سبب می گردد که روند درمانی بیمار، با سرعت بیشتر و با شرایط بهتری پیش رود. اما این که از نوردرمانی بیشتر برای چه بیماری هایی می توان استفاده نمود، سوالی که است که در ذهن همه ما پیش خواهد آمد. به طور کلی کاربرد نوردرمانی عبارت است از:

1- در افرادی که مشکل کمر درد و گردن درد دارند که این روش به فرد آرامش می دهد.

2- در درمان ساییدگی مفاصل بدن که به ویژه در افراد مسن رخ می دهد.

3- جهت رفع خشکی شانه ها و زانو

4- درمان فلج اعصاب صورت که در اثر سکته ها ناقص یا مشکلات دیگر در افراد رخ می دهد.

5- در برخی از افراد، در اثر عمل جراحی برخی از اندام ها آسیب می بیند که برای تسریع در روند بهبودی، نور درمانی تاثیر به سزایی دارد.

6- بیماری های پوستی مثل لکه های پوستی،جای جوش،آکنه،جای زخم،تغییر رنگ پوست و …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید