وبلاگ

آرایش در فصل بهار چگونه باید باشد؟

آرایش در فصل بهار چگونه باید باشد؟

بهار فصل تازه شدن است. نو شدن ، دوباره زندگی کردن ، دوباره زندگی را زیستن و دوباره امیدوار شدن. همه اینها را کنار تحولات طبیعت که تمام سطح آن رنگ پاشی می‌شود بگذارید. آرایش در فصل بهار باید با این تغییرات مطابقت داشته باشد.

شما چقدر خودتان را با این تغییرات همراه و البته منطبق می‌کنید؟

اگر از جمله بانوانی هستید که اصول زیبایی برایتان مهم است، باید بدانید همزمان با آغاز بهار،‌ شما هم باید تغییراتی را در زمینه زیبایی ظاهریتان اعمال کنید.

این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا چگونگی این تغییرات را متوجه شوید.

عینک آفتابی:

به تناژ رنگی شیشه عینک آفتابی تان توجه کنید.

برای بهار که شدت آفتاب به اندازه تابستان نیست، بهتر است از شیشه‌های روشن‌تر و رنگی تر استفاده کنید.

می‌توانید عینک‌تان را به یکی از رنگ‌های مورد علاقه‌تان در طبیعت انتخاب کنید. مطمئن باشید که خوشتیپ تر میشوید.

از ویتامین ها استفاده کنید:

اضافه کردن ویتامین ها به محصولات زیبایی بسیار مهم است.

در اولین قدم می‌توانید ویتامین ۳B را در برنامه بگذارید که لک ‌های قرمز روی پوست را از بین می‌برد.

ویتامین C به طور کلی لکه‌ها را از بین می‌برد و ویتامین E هم یک رطوبت‌رسان به معنای واقعی کلمه است.

برای رطوبت‌رسانی، امگا۳ هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

در عین حال بهتر است در همه این موارد با پزشک خود مشورت کنید.

رطوبت فراموش نشود:

این نکته به خصوص برای آنهایی که در شهرهای کم‌بارش زندگی می‌کنند بسیار حائز اهمیت است.

درست است که بهار رسیده و قاعدتا فصل بارندگی است اما این دلیل نمی‌شود که قید رطوبت‌رسانی به پوست‌تان را بزنید. کرم‌های مرطوب‌کننده در بهار سبک‌تر می‌شوند اما در عین حال باید روزی دو مرتبه از آنها استفاده کنید تا پوست‌تان را به اندازه کافی مرطوب کند.

استفاده از ضد آفتاب:

ضد آفتاب البته از آن دست وسایل بهداشتی آرایشی است که باید در همه فصول استفاده شود اما اگر اینجا دوباره به آن پرداخته می‌شود دلیل دیگری دارد. برای بهار می‌توانید از ضدآفتاب‌های رنگ دار استفاده کنید و ترجیحا یکی دو درجه تیره‌تر از پوست خودتان. این یکی از نشانه‌های جانشینی گرما بر طبیعت به جای سرماست که در ظاهر شما نمود پیدا می‌کند.

رژ گونه:

رژگونه از آن وسایل آرایشی است که با توجه به رنگش به صورت‌تان شادابی خاصی میبخشد.

با این حال برای فصل بهار باز هم باید بروید سراغ روشن‌تر‌ها.

مو:

برای اولین تغییر مستقیم بروید سراغ موهایتان! زمستان فصل سرما و خشکی بوده است. بنابراین وقت آن رسیده که با یک نوک گیری موهای مرده را دور بریزید و فضا را برای رویش موهای جدید مهیا کنید. اگر دلتان زیادی تغییر می‌خواهد می‌توانید نوک گیری موهایتان را به مدل های دلخواه به کوتاهی تبدیل کنید!

استفاده از مواد آرایشی کم رنگ:

وقتی وارد فصل بهار می‌شوید باید رژلب‌های تیره را کنار بگذارید و رژلب‌های رنگ روشن را استفاده کنید. صورتی ، سرخابی ، آجری و نارنجی همگی باید در روشن‌ترین حالت مورد استفاده قرار بگیرند.

رنگی‌تر شوید:

درست است که باید از رنگ‌های روشن‌تر در آرایش استفاده کنید،‌ ولی در عین حال می‌توانید نمایی از رنگ‌آمیزی طبیعت را در آرایش‌تان هم به کار ببندید؛ به خصوص وقتی پای مهمانی رفتن در میان است. بروید سراغ سایه‌های رنگی؛ سبز و آبی و هر رنگ دیگری اما در ملایم‌ترین شکل ممکن.

استفاده از کرم های لب:

این کرم‌ها از آن دسته وسایل بهداشتی مراقبتی هستند که هیچ موقع سال نباید استفاده از آنها را فراموش کنید به خصوص که بهار فصل آلرژی است و اگر شما فردی آلرژیک باشید، احتمال خشک شدن لب‌های‌تان زیاد است. به همین منظور کرم‌های بسیاری وجود دارد که برخی حتی با پایه کره تهیه شده‌اند تا چربی لازم را به پوست لب شما برسانند.

از فیس براش استفاده کنید:

حتما می‌دانید بهار فصل بروز آلرژی در شدیدترین حالت ممکن است. حالا شما جز اینکه می‌توانید از وسایل آرایشی ضدحساسیت استفاده کنید، بهتر است سراغ فیس براش هم بروید. زمستان صورت‌تان را خشک کرده و حالا باید برای مصرف روزانه‌تان از این فیس براش ها استفاده کنید تا هم گرده‌های طبیعی بهار را از روی صورت پاک کنید و هم اینکه پوستی سبک و لطیف داشته باشید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید